چهارشنبه, 01 دی 1395 17:36

چیلر جذبی تک اثره با تغذیه بخار و آب داغ مدل 16JH

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 چيلرهاي جذبي تك اثره ابارا
 چيلرهاي جذبي تك اثره در سه نوع بخار، آب داغ و آب گرم توليد مي شوند وداراي سيستم كنترل رله اي- مكانيكي با ضريب عملكرد 0/7 تا 0/75 و يك ژنراتورمي باشند. در صنايعي كه بخار مصرف مي نمايند انرژي بخار پس از مصرف كم شده و به آب گرم تبديل مي شود، كه مي توان از آن جهت توليد از بازيافت انرژي موجود در آب گرم (حاصل از پروسه توليد) انرژي مورد نياز چيلر جذبي تأمين مي گردد.
 
كاربرد چيلرهاي جذبي آب گرم
 چيلرهاي جذبي آب گرم در پروژه هايي كه داراي واحد بازيافت انرژي و حرارت مي باشند كاربرد و توجيه اقتصادي دارند، در ساير پروژه ها با توجه به نياز موتورخانه به تجهيزات توليد آب گرم (ديگ هاي آب گرم، پمپ، لوله كشي، عايق كاري و ...)، هزينه هاي تعميراتي تجهيزات، افت انرژي حرارتي و مصرف مضاعف انرژي براي تهيه آب گرم استفاده از چيلرهاي جذبي آب گرم كاربرد و توجيه اقتصادي ندارد.
 
نحوه كاركرد چيلرهاي جذبي آب گرم
 محلول ليتيوم برومايد رقيق شده بعد از محفظه ابزربر به ژنراتور وارد شده و توسط منبع گرمايي دستگاه (بخار يا آب داغ و يا آب گرم) گرم مي شود و بعد از تغليظ، مجدد به ابزربر بازگردانده می شود و بخارهاي آب جدا شده از ليتيوم برومايد در فرآيند تغليظ نيز از ژنراتور به كندانسور منتقل و تقطير مي شود.

اطلاعات تکميلي

بازدید 1778 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 01 دی 1395 17:36

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایر چیلرهای جذبی